ZAMÓWIENIA POWYŻEJ 400 PLN WYSYŁKA GRATIS!

MOCHILA WAYUU – PONADCZASOWA TORBA PLEMIENNA

/

Podczas gdy kolorowe mochilas wayuu od wielu lat podbijają serca na całym świecie w Polsce ta tendencja i moda na etniczne kolorowe worki w stylu boho dopiero jest odkrywana….i dobrze! Coraz więcej polskich kobiet dowiaduje się o istnieniu tych przepięknych torbek które są wykonywane tysiące kilometrów stąd na pustynnych terenach półwyspu La Guajira w północno wschodniej częsci Kolumbii.

Czy pochodzenie ma znaczenie?

Niewiele jest rzeczy na świecie które wciąż są wykonywane ręcznie, a tym bardziej techniką przekazywaną z pokolenia na pokolenie i będącą środkiem wsparcia dla społeczności. W dzisiejszych czasach coraz wiecej osób uświadamia sobie ile jest warta praca każdego człowieka.

Takie produkty są oryginalne i często niepowtarzalne. To odskocznia od tego, co proponują nam centra handlowe.

Niestety sprzedawcy detaliczni, mają wiele podobnych produktów w swojej ofercie a ich popularność jest oczywista, ponieważ wiele z nich jest wyprzedanych w sklepach i Internecie. To nie pierwszy raz, kiedy przedmiot o znaczeniu kulturowym sprzedawany jest na masową skalę. Kupując w sklepach w rozsądnych cenach, konsumenci powinni mieć na uwadze pochodzenie sprzedawanych trendów.  Chociaż często droższe, kupowanie autentycznych Mochilas przynosi korzyści, wiele społeczństw może przetrwać dzięki ich sprzedaży. To od nas zależy co wybierzemy.

Czy kolejny produkt z sieciówki który maja już wszyscy czy produkt który jest wytwarzany od pokoleń, ma swoją historię a przy tym jest niepowtarzalny i wyjatkowy w swoim rodzaju i bardzo wysokiej jakości.

Ale to nie wszystko.

W wielu krajach na świecie Mochila Wayuu jest czymś w rodzaju kultowego przedmiotu, opisywanego przez wielu redaktorów mody i w social media a także stała się tematem rozmów na blogach poświęconych stylowi.

Dla nas to nie tylko zwykła torba ale połączenie wieloletniej tradycji, egzotyki i szyku.

Mochila Wayuu okiem największych projektantów mody

Torby Mochila Wayuu zyskały międzynarodowe uznanie dzięki słynnej inicjatywie„Projekt Mochila” który został zainicjowany przez Moda Operandi (internetowy sklep z luksusową modą, który umożliwia klientom zamawianie w przedsprzedaży bezpośrednio od projektantów, natychmiast po pokazie na wybiegu.) i prowadzony przez redaktor Vogue Lauren Santo Domingo w 2009 roku.

Lauren Santo Domingo jest uważana za autorytet w świecie mody. Lauren, stylistka mody i redaktorka współpracująca z Vogue, rozpoczęła karierę jako asystentka w Vogue, pracując pod okiem Anny Wintour i szybko awansowała na stanowisko Associate Market Editor. W 2006 roku została mianowana redaktorem współpracującym, a dziś jest współzałożycielką i dyrektorem kreatywnym Moda Operandi.

Projekt Mochila powstał razem z 11 słynnymi projektantami, którzy stworzyli swoją interpretację tradycyjnej mochila wayuu jako połączenie rodzimego rzemiosła, nowoczesnej sztuki i projektowania.

Przy cenie wywoławczej 5000 dolarów jedyne w swoim rodzaju torby z kolekcji Mochila Project zostały sprzedane na aukcji w Miami podczas gali charytatywnej BeLive w listopadzie 2009 roku, a dochód ponad 100 000 USD został przekazany 30 organizacjom charytatywnym w całej Kolumbii. Oto kilka toreb z kolekcji które można było zakupić na stronie Moda Operandi od słynnych projktantów takich jak Oscar de La Renta, Givenchy, Valentino, Carolina Herrera, Jean Paul Gaultier i wiele innych.

Źródła:
Vogue.com
http://doloresfancy.blogspot.com/2009/12/el-proyecto-mochila.html
https://www.1888pressrelease.com/style-and-fashion-icon-lauren-santo-domingo-joins-belive-20-pr-338113.html
https://www.modaoperandi.com/mochila-project-other/the-missoni-mochila

Zainspiruj się